Koszulki firmowe - jakie wybrać

Koszulki firmowe - jakie wybrać?

Podstawą rozwoju firmy jest wypracowanie pozytywnego wizerunku marki. W ten sposób przedsiębiorstwo może zaistnieć na rynku oraz wyróżnia się na tle konkurencji. Jednym ze sposobów wypromowania usług czy produktów, jest wprowadzenie specjalnego uniformu dla pracowników. Koszulki firmowe nie tylko zwiększą rozpoznawalność marki na rynku lokalnym, lecz także efektywność pracy. Jakie bluzki wybrać? Dlaczego warto?

Jakie wybrać koszulki firmowe?

Koszulki firmowe powinny być dopasowane do charakteru przedsiębiorstwa. Najlepszym rozwiązaniem będą zatem modele utrzymane w kolorach kojarzących się z daną firmą, np. nawiązujące do logo. Bardzo często pracodawcy decydują się na uniwersalny czarny bądź biały T-shirt, na którym można umieścić zarówno kolorowy, jak i jednolity kolorystycznie nadruk. Czarne koszulki firmowe będą prezentować się elegancko w zestawieniu z ciemnymi spodniami, białe natomiast wprowadzą bardziej formalną atmosferę.

Zakup koszulki dla pracowników nie ogranicza się jedynie do wybrania odpowiedniego koloru, równie ważna jest jakość. Pracodawca powinien zwrócić uwagę na materiał ubrania oraz sposób, w jaki zostało ono uszyte. Koszulka firmowa nie powinna być wykonana z gryzącej, nieprzyjemnej w dotyku tkaniny, ponieważ pracownicy będą wzbraniać się przed jej zakładaniem. Odzież musi być wygodna i wytrzymała (nie może ulec szybkiemu zużyciu na skutek częstego użytkowania czy prania). Powinna również przepuszczać powietrze. Dobrym wyborem będą koszulki z bawełny. Jaką gramaturę wybrać? Jeżeli zależy nam na cieńszym, bardziej przewiewnym materiale, warto zdecydować się na niższą gramaturę, np. 140 g/m2. Jeśli jednak chcemy kupić nieco grubsze bluzki, gramatura powinna być zdecydowanie wyższa.

Istotnym elementem są przeszycia, szwy i wykończenie koszulek. Bluzki firmowe nie powinny być uszyte niedbale, w końcu są wizytówką firmy. Należy zwrócić uwagę na obszycia brzegów materiałów, podwójne przeszycia czy szwy zewnętrzne i wewnętrzne.

Nie wolno również zapomnieć o właściwym znakowaniu ubrania. Dobrym rozwiązaniem będzie druk cyfrowy. Technika umożliwia odwzorowanie nawet bardzo skomplikowanego logo czy grafiki, w szerokiej gamie kolorystycznej, a przy tym jest bardzo wytrzymała.

Koszulki firmowe – dlaczego warto się zdecydować?

Koszulki firmowe pomagają w budowaniu świadomości marki na rynku lokalnym. Klienci nie tylko mają możliwość identyfikować się z daną firmą, lecz także dzięki możliwości częstego zetknięcia z logo czy nazwą przedsiębiorstwa, marka zapisuje się w ich pamięci.

Firmowe bluzki odróżniają klientów od pracowników. Wywołują pozytywne wrażenie na odbiorcach. Pomagają również zbudować tożsamość firmy oraz poprawiają atmosferę w pracy. Pracownicy noszący specjalne uniformy wzmacniają poczucie wspólnoty, co przekłada się na lepszą współpracę i wydajność całego zespołu. Dodatkowo takie same koszulki firmowe noszone przez wszystkich pracowników danego przedsiębiorstwa, osłabiają poczucie hierarchii.